Bambucké máslo je v současné době jedna z podstatných složek kosmetických krémů. Co je na něm tak blahodárného, že působí tak příznivě?
Přestože nám se bambucké máslo jeví jako žhavá novinky, popravdě tomu tak není. Již od pradávna se používalo jako krém na popáleniny nebo jako ochrana před slunečním zářením či při bolestech svalů. Již královna Kleopatra si obličej natírala tímto krémem.
Bambucké máslo představuje tuk, který je extrahovaný ze semen stromu máslovníku afrického, který roste zejména v subsaharské Africe. Domorodci tento strom nazývali karité. Získaný krém obsahuje řadu přírodních vitamínů, které obsahují řadu látek s biologickou aktivitou. Tímto získává bambucké máslo vysoký hydratační účinek. Bambucké máslo je vhodné pro léčení kožních nemocí včetně pigmentových skvrn, spálenin od slunce, kožních ran nebo svědění. Jeho podstatným přínosem je také velký obsah nezmýdelnitelných látek ze všech rostlinných tuků.
Na základě testů bylo zjištěno, že bambucké máslo má protizánětlivé a hojivé účinky, chrání pokožku před nepříznivými vlivy z prostředí, hydratuje ji a regeneruje, zpomaluje proces stárnutí. Podporuje přirozenou obranyschopnost pokožky. Bambucké máslo se v Africe také používalo k přípravě nejrůznější pokrmů. Je bohaté na nenasycené mastné kyseliny a vitamíny A, D, E a F.
Bambucké máslo se nemusí používat jen na péči o pleť, ale také příznivě působí vlasům. Jejich nadměrné vystavování chemii, jako jsou tužidla, laky, barvy, jim dává pořádně zabrat a i vlasy potřebují dodat trochu vitamínů. Jeho zvlhčující a zklidňující vlastnosti vyhlazují vlasy a zároveň jim dodává větší pružnost a lesk.