Přírodní plocha, která je výrazem ekologické udržitelnosti a stability. Biokoridor je složka krajiny, která citlivě propojuje jednotlivé biocentra a je charakterizována jako pásmo přírody – v lesích může být biokoridorem cesta, v polích plní funkci biokoridoru potoky nebo křovinné meze. Obecně lze říci, že biokoridor linie rozdílného rostlinstva, která se táhne jednolitou krajinou.
Naše realizace zahrad zahrnuje i výstavbu biokoridorů, které umožní nejrozličnějším organismům pohybovat se nerušeně přírodou. Milovníci živých tvorů vždy ocení mít v rámci své zahradní architektury možnost pomoci zvířatům bez problémů migrovat krajinou.
Vystavění biokoridoru je možné v rámci realizace zahrad, parků, podél dopravních komunikací nebo u vodního toku. Realizace biokoridoru je třeba pečlivě promyslet. Biokoridor musí do dané oblasti perfektně zapadnout a celkově sjednotit oblasti, které spojuje v jedno příjemné místo, které vhodně doplní již fungující ekosystém a poskytne všem návštěvníkům odpočinek.
Zahradní architektura je komplexní oblast, která musí zohledňovat veškeré rostlinstvo, které je v plánu vysadit – hodí se do daného prostředí zvolená zeleň a jak na sebe působí jednotlivé rostlinné odrůdy? Dalším cílem zahradní architektury je usnadnit život tvorům, kteří se na část pozemku zatoulají – jsou rostliny neškodné pro všechny živočichy žijící v této oblasti ve volné přírodě, neztíží jim výsadba zvolených rostlin nějakým způsobem život? Všechny zmíněné problémy musí brát zahradní architektura na vědomí a to platí dvojnásob při realizaci zahrady typu biokoridor, která by měla být typická svou šetrností k životnímu prostředí a ekologickou stabilitou, která dopřává lidem i jiné zvířeně prostor, kde se mohou svobodně potulovat a zkoumat krásy přírody.